InoReader فید خوان مبتنی بر مرورگر است. این یک فیدخوان ساده، آسان برای استفاده است و شما میتوانید فید سایتهای مورد علاقه خود را با سهولت در مرورگر یا گوشی خود ببینید 

در ادامه مطلب بطور کامل در ارتباط با این برنامه توضیح خواهیم داد

تقریبا یکی دو سال است با این سرویس آشنا شدم اما اوایل براساس شعاری که داده بود سریعترین فید خوان دنیا اینطور نبود خیلی سرعت سایتش پائین بود اما خودشان خیلی سریع رسیدگی کردند و مشکلات را حل کردند الان واقعا سرعت بالایی در فید خوانی دارد.

مزایای سرویس InoReader

پشتیبانی کامل از زبان فارسی هیچ مشکلی در این زمینه ندارد و همه منوها هم فارسی هستند.
ثبت نام به ۲ شکل، شما میتوانید از طریق فیسبوک یا گوگل ثبت نام کنید یا اینکه یک نام کاربری کاملا جدا در خود InoReader بسازید.
محیط کاملا اجتماعی و اتصال به شبکه های اجتماعی. شما همانند گوگل ریدر میتوانید فید های خوب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
اضافه کردن فیدها به علاقه مندی ها همانند گوگل ریدر

این چند مورد بالا مواردی بود که با یک نگاه سطحی به دست می آمد. InoReader کاملا رایگان است اما برای استفاده از ابزارهای بیشتر باید هزینه پرداخت کنید که 4 مدل اکانت دارد Free حرفه ای و Professional که خود اکانت Free آن انقدر قابلیت دارد که احتیاج ب خرید نیست اما اگر قصد دارید فید خوان شما خیلی حرفه ای باید دیگه میشه گفت از InoReader بهتر گیر نخواهید آورد.

چگونه به InoReader مهاجرت کنیم؟

طریقه خروجی از از انواع RSS Reader های مختلف را گفتم باید به قسمت تنظیمات بروید و فهرست فیدهای خود را Export کنید. وقتی Export کردید در InoReader ثبت نام کنید و بعد به قسمت تنظیمات بروید و اگر زبان انگلیسی است گزینه Import و اگر فارسی است درون ریزی را انتخاب کنید برای انتخاب نوع زبان در همان قسمت تنظیمات میتوانید آنرا ببینید.

در قسمت درون ریزی فایل OPML را وارد کنید و منتظر بمانید تا وارد شود. آن اوایل که من این عملیات درون ریزی را انجام دادم زمان زیادی طول کشید و نمیدونم هم اکنون اینگونه است یا میشود گفت عملیات درون ریزی در این سرویس ضعیف تر از بقیه سرویس ها است اما این یکبار برای همیشه است. در این دورن ریزی همان لحظه که شما فیدها را وارد میکنید سرویس هر کدام از فیدها را همان لحظه تست میکند بخاطر همین سرعت پائین است.
دوستیابی در InoReader

همیشه خواندن فیدهای خودتان نشان براین نیست که هر اتفاقی که در اینترنت میفتند شما از آن با خبرید با پیدا کردن دوست و اشتراک گذاری فیدها شما همیشه جدیدترین اخبار و مقالات را در اینترنت بدست خواهید آورد این یکی از ویژگی های عالی InoReader است و درواقع در InoReader شما کانال ایجاد میکنید برای اینکه بتوانید من را در InoReader پیدا کنید کافیه که به قسمت کانال ها بروید و روی جستجوی دوستان کلیک کنید و بعد در کادر جستجو نام ” علی مختاری” را تایپ کنید من را با تصویرم خواهید دید. و میتوانید درخواست دوستی ارسال کنید. خوشجال میشم شما را در InoReader ملاقات کنم.

بغیر از آن شما میتوانید هر نامی از دوستانتان در نظر دارید جستجو کنید و در دریای انبوه کاربران میتوانید دوستانتان را بیابید. لازم نیست که طرف حتما دوست شما باشد شاید فیدهایی به اشتراک میگذارد که مورد علاقه شما باشد.

در پائین تصویری از InoReader میگذارم تا چند قابلیت را بصورت تصویری ببینید

در تصویر بالا به منوهای بالا توجه کنید و بعد از آن به منوهای زیر هر فید توجه کنید شما میتوانید یک فید را بپسندید یا علامت گذاری به عنوان خوانده شده یا اینکه برای دوستانتان منتشر کنید. یا برایش کامنت بگذارید همینطور میتوانید آنرا ایمیل کنید.  بغیر از آن در شبکه های اجتماعی مختلف میتوانید فید را مستقیما به اشتراک بگذارید.

InoReader دارای تنظیمات بسیاری است که هرکاربر را میتواند راضی کند اگر محیط آنرا نمی پسندید به قسمت تنظیمات بروی گزینه های زیادی آنجا وجود دارد تا با سلیقه شما شخصی سازی شود.

یکی از موارد جالب InoReader سرویس Readability آن است اگر صاحب سایت فید خود را روی خلاصه تنظیم کرده باشد یعنی فقط خلاصه ای از فید نمایش داده شود شما میتوانید بحای اینکه به سایت مورد نظر مراجعه کنید برای خواندن کامل فید از Readability استفاده کنید آنوقت InoReader میرود بجای شما بقیه محتوا را از سایت میخواند و برای شما در دل خودش بارگذاری میکند. به تصویر زیر دقت کنید.

از دیگر قابلیتهای جالب و عالی InoReader اینست که اگر یک فیدها یا فیدهایی در لیست شما وجود دارند که دیگر کار نمیکنند مثلا سایتشان تعطیل شده یا آدرس RSS آنها تغییر یافته به شما نشان خواهد داد اگر یکسر به لیست فیدهای خود بزنید آنهایی که با رنگ قرمز نشان داده میشوند یعنی مشکل دارند. و اگر این سایتها از بین رفته اند شما میتوانید آنها را پاک کنید یا اگر آدرس سایت یا RSS تغییر پیدا کرده است آدرس جدید را بنویسید.

برای توسعه دهندگان InoReader سرویس API خود را در اختیارشان قرار داده است و همینطور اپلیکیشن آن برای Android نیز موجود است.

دانلود
عنوان: نرم افزار inoreader برای اندروید
حجم: 5.21 مگابایت

دانلود افزونه مرورگر کروم

دانلود افزونه مرورگر فایرفاکس

دانلود افزونه مرورگر سافاری

دانلود افزونه مرورگر اوپرا

دانلود نرم افزار برای گوشی های ویندوز

دانلود نرم افزار برای گوشی های اپل

در صورت تمایل از ما حمایت مالی کنید تا ما مطالب به روزتر و کاربردی تر ارسال کنیم